GALVOS UTĖLĖS

MANO IKANDIMO DIENA!

Dieną praleidžiu čiulpdama kraują iš žmogaus odos – tai mano gyvybės jėgos šaltinis… jis skanus! Kad dar labiau nuvarginčiau vaikus, išleidžiu skystį, sukeliantį stiprų niežėjimo jausmą. Nekenčiu būti viena, iš tiesų, man patinka judėti iš vienos galvos į kitą, o tai padaryti taip lengva, nes vaikai dalinasi viskuo su savo draugais, net kepurėmis, šalikais, šukomis, šepečiais.. visomis mano mėgiamomis „transporto priemonėmis“!

Deja, mano gyvenimas per trumpas. Gyvenu apie 30 dienų galvos odoje ir tik 2-3 dienas nuimta nuo jos. Laimei, mano šeima greitai dauginasi. Iš tiesų, utėlių patelė per savo gyvenimą gali padėti iki 300 kiaušinėlių (glindų) (jis taip pat išgyvena daugiausiai 30 dienų). Glindos prisitvirtina prie galvos odos su į klijais panašia medžiaga ir prireikia 7-10 dienų kiaušinėliams išsiristi. Tada tavo kraujo dėka jie užauga ir tampa pasirengę tęsti savo varginančią „misiją“.

mamma-lice

MANO GYVENAMOJI APLINKA

Man patinka greitai judėti galvos oda. Nesvarbu, ar plaukai ilgi ar trumpi ir ar vaikas laikosi geros asmeninės higienos. Man nesvarbus nei vienas šių dalykų!

Kaip ir visoms utėlėms, man patinka vietos, kur renkasi daug žmonių, pvz., mokyklos, parkai, plaukiojimo baseinai ir sporto salės.
Vaikai dievina šias vietas ir, žaisdami kartu, jie nekreipia dėmesio į tai, kad naudoja bendrus daiktus ir drabužius. Štai kodėl mums dažnai užtenka laiko įsitvirtinimui ir dauginimuisi.

KAIP APSISAUGOTI NUO UTĖLIŲ

Taigi, mes esame maži erzinantys parazitai. Žinoma, jeigu visi vaikai ir jų tėvai laikytųsi kai kurių atsargumo priemonių, mums būtų nelengva išgyventi.

Štai keletas atsargumo priemonių:

Jokios baimės!

Joks susirgimas nėra perduodamas. Nėra ko gėdytis, jei turite utėlių.

Kiekvienas daiktas tik sau!

Gražu su draugais dalintis žaidimais, patirtimi ir emocijomis, tačiau labai svarbu, kad nesidalintumėte su jais rankšluosčiais, pagalvėmis, sportiniais marškinėliais, kepurėmis, šalikais, šukomis ar plaukų šepečiais.

Atkreipkite dėmesį į utėles!

Svarbiausia yra patikrinti vaikų plaukus, naudojant šukas, ypač esant padidėjusiai rizikai.

Visada laikykitės prevencijos!

Rekomenduojama naudoti prevencinį purškalą ar gelį su repelentų ingredientais, kurie sukuria barjero efektą.

Atidžiai naudokite tam tikrus produktus!

Svarbu pradėti naudoti gydymą nuo utėlių ir glindų, vos tik aptikus jas.