DUK

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

1. Ar utėlės skraido ir šokinėja?

  1. Utėlės yra mažytis 2-3mm dydžio pilkšvai baltos spalvos PARAZITAS. Jis negali skraidyti, tačiau šešių kojų su letenėlėmis pagalba greitai juda iš vienos galvos pusės į kitą, kad vargintų vaikučius, ypač nuo 3 iki 11 metų amžiaus. Turi geliantį snapelį, kuriuo čiulpia kraują iš galvos odos, išleisdamas skystį, sukeliantį stiprų niežėjimo jausmą.Dėl šios priežasties užsikrėtimas galvos utėlėmis gali įvykti tik esant tiesioginiam kontaktui su galva.

2. Ar žmonės švariais plaukais turi utėlių?

2. Užsikrėtimas galvos utėlėmis nėra su higiena susijusi problema. Utėlės gali paveikti kiekvieną. Vaikai dažniau užsikrečia galvos utėlėmis, nes jie visada artimai kontaktuoja ir yra linkę dalintis tarpusavyje asmeniniais daiktais. Būtent todėl daugelis užsikrėtimų utėlėmis prasideda mokykloje.

Kita vertus, utėlėms nesvarbu, ar plaukai švarūs ar ne, ar jie ilgi ar trumpi.

3. Ar utėlės gali išgyventi ne žmogaus galvoje?

3. Utėlių gyvenimas yra per trumpas. Jos gyvena apie 30 dienų galvos odoje ir tik 2-3 dienas, jei nuimtos nuo jos. Kita vertus, utėlių šeima greitai dauginasi: utėlių patelė per savo gyvenimą gali padėti iki 300 kiaušinėlių (glindų) (jis taip pat išgyvena daugiausiai 30 dienų). Glindos prisitvirtina prie galvos odos su į klijais panašia medžiaga ir prireikia 7-10 dienų kiaušinėliams išsiristi. Tada žmogaus kraujo dėka, jos užauga ir tampa suaugusiomis utėlėmis.

Taigi, mūsų galvos odos kraujas yra utėlės gyvybės šaltinis. Be kraujo ir toli nuo žmogaus galvos utėlė gali išgyventi tik 48-72 val.

4. Kaip turėčiau elgtis, jei mokykloje yra užkratas utėlėmis?

4. Prieš naudojant bet kokį gydymą, rekomenduojama kasdien tikrinti vaikų galvos odą, kad įsitinkintumėte, jog ji nėra užsikrėsta utėlėmis. Reikia patikrinti visus šeimos narius. Jei jūsų vaikas neturi utėlių, siūlome naudoti „Liceout“ apsauginį purškalą ar „Liceout“ stilizavimo gelį. Užsikrėtus galvos utėlėmis, rekomenduojama naudoti visą „Liceout“ gydymo rinkinį.

Visada dėl iškilusių problemų rekomenduojama bendrauti su mokykla ir gydytojais.

5. Kaip apsisaugoti nuo užsikrėtimo galvos utėlėmis?

5. Geras įprotis yra kasdien naudoti „Liceout“ šukas, kad patikrintumėte, ar jūsų vaiko galvos oda neužkrėsta utėlėmis. Tą pačią procedūrą galima atlikti su visais šeimos nariais. Štai keletas rekomendacijų, kad apsaugotumėte savo vaikus nuo galvos utėlių:

  • nesidalinkite asmeniniais daiktais
  • suriškite savo vaikų plaukus
  • dezinfekuokite patalynę, drabužius ir kitus bendrus daiktus, uždengdami juos krepšyje, ir po 3 dienų išskalbkite juos 60° temperatūroje.

6. Ar gali utėlės įgyti atsparumą gydymui?

6. Galvos utėlės įprastai gydomos produktais, kurių sudėtyje yra medžiagų, tam tikru lygiu toksiškų žmogaus sveikatai, ir kurios gali sukelti utėlių atsparumą, padidindamos jų gebėjimą daugintis. Kitos galimos priemonių nuo utėlių neveiksmingumo priežastys:

  • priemonių nuo utėlių naudojimas, kai nėra užsikrėsta
  • nėra laikomasi priemonių nuo utėlių naudojimosi laiko
  • nedezinfekuojama aplinka ir drabužiai
  • kai būtina, gydymas nėra pakartojamas po 7 dienų.

Priešingai nei kiti, „Liceout“ produktai savo sudėtyje neturi toksiškų cheminių pesticidų ir turi mechaninį bei fizinį poveikį; tinka naudojimui ant vaikų galvos odos ir neleidžia utėlėms įgyti atsparumo gydymui.